Úvodní stránka > Aktuality > Aktivní zálohy se představily na Dnech Nato a Dnech Vzdušných sil 2018

Aktivní zálohy se představily na Dnech Nato a Dnech Vzdušných sil 2018

Krajské vojenské velitelství Ostrava mělo pro letošní ročník připravený bohatý program včetně dvou dynamických ukázek, ve kterých se představili příslušníci aktivní zálohy Akci podpořili svou přítomností také příslušníci Rekrutačního pracoviště Ostrava.

Ostravští záložníci předvedli ukázky zaměřené na jejich prioritní úkoly v případě krizových situací na teritoriu kraje, tedy Ochranu a obranu objektu kritické infrastruktury četou AZ a Činnost družstva na kontrolně propouštěcím místě před objektem kritické infrastruktury.

Vystoupení záložníků z Ostravy bylo opět příležitostí k náborové činnosti pro zájemce o vstup do aktivní zálohy.

V rámci statické expozice si mohli návštěvníci vyzkoušet střelbu na střeleckém trenažéru nebo si prohlédnout výzbroj a výstroj vojáků. Ostravské zálohy si rovněž připravili expozici fotografií a videí přímo z výcviku. Děti pak měli možnost proběhnout dráhu bojovníka, kde si vyzkoušeli plazení, hod granátem nebo překonávání jednotlivých překážek. Pro nejlepší z nich byly jako odměny připraveny prezentační předměty.

Na veškeré dotazy ohledně možnosti vstupu do profesionální armády nebo aktivní zálohy byli připraveni odpovídat zástupci Rekrutačního pracoviště Ostrava.

Fotogalerie

Nahoru