Úvodní stránka > Aktuality > Bezpečnostní cvičení Safeguard Territory 2018 probíhalo současně na sedmi objektech Moravskoslezského kraje

Bezpečnostní cvičení Safeguard Territory 2018 probíhalo současně na sedmi objektech Moravskoslezského kraje

Prověřit systém velení roty, realizace plánovacího a rozhodovacího procesu, zabezpečení spojení, včasné vyžádání vzdušné podpory a výstavba základny, to vše absolvovali příslušníci Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava během součinnostního cvičení s Policií České republiky ve dnech 3.-7.9.2018.

Cvičení Safeguard Territory 2018 proběhlo na 7 objektech kritické infrastruktury na teritoriu Moravskoslezského kraje, kde vojáci mohou cvičit v reálném prostředí. Cvičení tohoto charakteru jsou prověrkou spolupráce Armády ČR, integrovaného záchranného systému a vlastníků objektů.

,,Cvičením Safeguard Territory 2018 navazujeme na obdobná cvičení koncepce Safeguard, která jsou pro nás vrcholem přípravy štábu KVV a naší jednotky aktivní zálohy v posledních 7 letech, stejně tak navazujeme i na cvičení HRADBA 2018, které úspěšně proběhlo letos v dubnu“, řekl ke cvičení ředitel Krajského vojenského velitelství Ostrava plukovník Jaroslav Hrabec. 

Letošní cvičení bylo zaměřeno převážně na prověření systému velení a řízení, zabezpečení spojení a schopnosti plánování. Dále byl prověřen rozhodovací proces na jednotlivých stupních velení v podmínkách připravených k plnění stanoveného operačního úkolu. Cvičení také v letošním roce úspěšně prověřilo připravenost vlastníků objektů k poskytnutí součinnosti v případě krizové situace.

Při takto náročných cvičeních byla důležitá předchozí příprava velitelského sboru. V rámci cvičení byly plněny úkoly ochrany a obrany objektů, včetně řešení možných krizových situací.  Stejně jako v minulých letech jednotka stanovené úkoly splnila,“ dodává plukovník Hrabec.

Na cvičení Safeguard Territory 2018 bylo vedle profesionálních vojáků povoláno také 70 příslušníků Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Ostrava.

Fotogalerie

Nahoru