Home page > Aktuality > Další nasazení armády v Moravskoslezském kraji

Další nasazení armády v Moravskoslezském kraji

V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace na území Moravskoslezského kraje a pokračujícího zvýšeného výskytu COVID-19, který má negativní dopad na omezené kapacity zdravotnického personálu, vyčlenila Armáda České republiky pro Moravskoslezský kraj dalších 45 vojáků.

Od soboty 14.11.2020 bude nasazeno 5 příslušníků ze 71. mechanizovaného praporu z Hranic na Moravě do Domova Duha v Novém Jičíně. 8 vojáků ze 72. mechanizovaného praporu Přáslavice působí v ostravské Slunečnici již od 5. listopadu. Vojáci v těchto sociálních zařízeních pomáhají personálu s logistickým zabezpečením a hospodářským chodem. Například s úklidem, dezinfekcí, přípravou stravy, praním prádla, ale také přímou péči o pacienty.

Dalších 40 příslušníků armády bude nasazeno od pondělí 16.11.2020 do sedmi zdravotnických zařízeních v Moravskoslezském kraji. Jedná se o nemocnice ve Frýdku-Místku, Havířově, Karviné, Novém Jičíně, Opavě, Ostravě a Třinci. Jde o vojáky, kteří absolvovali vojenský zdravotnický kurz CLS (combat life saver), tedy rozšířený kurz první pomoci. Vojáci budou plnit úkoly pod přímým vedením stálého zdravotnického personálu. Například asistence při hygienické péči o pacienty, činnosti při zajištění stravy pacientům, dezinfekce, transport atd.

V celé České republice poskytne armáda nemocnicím od příštího týdne 400 vycvičených vojáků.

Fotogalerie

Nahoru